Kur ir kada sukurtos pirmosios 3D frezavimo staklės?

3D frezavimo staklės yra automatizuotos staklės, kurios naudojamos ruošinio frezavimui, kad būtų sukurta norima forma. Jos buvo išrastos 1953 m. JAV, Johno Parsonso, kuris buvo amerikiečių inžinierius ir verslininkas.

Pirmasis frezavimo staklių atsiradimas

Frezavimo staklės pirmą kartą buvo išrastos 1818 m. Anglijoje, Josepho Whitwortho. Whitworthas buvo inžinierius ir verslininkas, kuris specializavosi tiksliuosiuose instrumentuose. Jis išrado pirmąją frezavimo staklę, kuri galėjo valdyti frezavimo įrankį naudojant rankinį variklį.

Frezavimo staklės buvo naudojamos įvairiose pramonės šakose, tokiose kaip metalo apdirbimas, medžio apdirbimas ir plastiko apdirbimas. Jos buvo naudojamos gaminti įvairius gaminius, tokius kaip mašinų dalys, baldai ir įrankiai.

3D frezavimo staklių išradimas

Johnas Parsonsas buvo aviacijos pramonės pradininkas, kuris dirbo su naujausiomis technologijomis. Jis pastebėjo, kad tradicinės frezavimo staklės negalėjo sukurti sudėtingų formų, kurių reikia aviacijos pramonei.

1953 m. Parsonsas išrado pirmąją 3D frezavimo staklę, kurią pavadino „Numerical Control Machine Tool“. Ši staklė naudojo kompiuterio programą, kad kontroliuotų frezavimo įrankio judesius. Tai leido sukurti sudėtingas formas, kurių nebuvo įmanoma sukurti naudojant tradicines frezavimo stakles.

3D frezavimas buvo labai sėkmingos. Staklės buvo naudojamos aviacijos, automobilių ir kitose pramonės šakose. Jos taip pat buvo naudojamos medicinos ir meno srityse.

3D frezavimo staklių tobulinimas

Nuo Parsonso išradimo 3D frezavimo staklės buvo tobulintos. Jos tapo tikslesnės, universalesnės ir greitesnės.

Viena iš svarbiausių 3D frezavimo staklių plėtros sričių buvo kompiuterių technologijų pažanga. Kompiuterių programos tapo sudėtingesnės ir galingesnės, todėl leido sukurti dar sudėtingesnes formas.

Kita svarbi 3D frezavimo staklių plėtros sritis buvo frezavimo įrankių technologijų pažanga. Frezavimo įrankiai tapo tikslesni ir universalesni, todėl leido apdirbti įvairesnes medžiagas.

Dėl šių patobulinimų 3D frezavimo staklės tapo dar labiau naudinga technologija. Jos yra naudojamos gaminti įvairius gaminius, kurie yra sudėtingesni, tikslesni ir individualizuoti.

3D frezavimo staklių taikymas

3D frezavimo staklės yra naudojamos įvairiose kitose srityse, tokiose kaip:

  • Medicina: 3D frezavimo staklės yra naudojamos gaminti individualizuotus medicinos prietaisus, tokius kaip protezai, implantai ir instrumentai.
  • Menas: 3D frezavimo staklės yra naudojamos gaminti meno kūrinius, tokius kaip skulptūros, papuošalai ir aksesuarai.
  • Pramonės dizainas: 3D frezavimas yra naudojamos gaminti prototipus ir modelius, kurie yra naudojami naujų produktų ir įrenginių dizainui.
  • Gamyba: 3D frezavimo staklės yra naudojamos gaminti įvairius gaminius, tokius kaip baldai, detalės, įrankiai ir kt.
  • Švietimas: 3D frezavimo staklės yra naudojamos mokymo įstaigose, kad studentai galėtų mokytis apie gamybos procesus ir dizainą.

Apie viską keliais sakiniais

Pirmosios 3D frezavimo staklės buvo išrastos 1953 m. JAV, Johno Parsonso. Nuo tada buvo tobulintos ir dabar yra naudojamos įvairiose pramonės šakose, įskaitant aviacijos, automobilių, medicinos ir meno sritis. Tai yra labai naudinga ir daug žadanti technologija, kuri bėgant metams mus stebins vis labiau ir labiau!

 

Parašykite komentarą