Kaip suprasti kačių maisto etiketes ir atskirti kokybiškus gaminius?

Būdami gyvūnų augintinių šeimininkai, savo katėms  norime kuo  geriausio. Vienas svarbiausių aspektų, užtikrinančių mūsų kačių gerovę, yra tinkama mityba. Tačiau ar kada nors teko žiūrėti į kačių ėdalo etiketę ir jaustis suglumusiems dėl terminų ir visų kitų teiginių? Šiame vadove mes kartu keliausime po sudėtingą kačių ėdalo etikečių pasaulį ir suteiksime jums galimybę priimti pagrįstus sprendimus dėl savo kailinių draugų. Maistingumo teiginių iššifravimas, pakalbėkime apie tai plačiau.

Išsiaiškinkite teiginius „visiškai natūralus” ir „be grūdų”

Ant kačių ėdalo pakuočių dažnai rašoma „visiškai natūralus” ir „be grūdų”, o tai reiškia, kad tai sveikesnis pasirinkimas. Tačiau ką šie teiginiai iš tikrųjų reiškia? „Visiškai natūralus” reiškia, kad sudedamosios dalys yra minimaliai apdorotos, o „be grūdų” reiškia, kad nėra tokių grūdų kaip kviečiai ar kukurūzai. Tačiau labai svarbu atsiversti pakuotę ir atidžiai išnagrinėti sudedamųjų dalių sąrašą. Pirmenybė turėtų būti teikiama aukštos kokybės baltymų šaltiniams ir ribotam kiekiui užpildų.

Sudedamųjų dalių sąrašai: Ingredientų sudėtis: ką jie iš tikrųjų mums sako?

  • Baltymai yra kertinis katės mitybos elementas, palaikantis raumenų augimą ir bendrą sveikatą. Skaitydami ingredientų sąrašą, ieškokite nurodytų baltymų šaltinių, pavyzdžiui, vištienos, kalakutienos ar žuvies. Būkite atsargūs, jei sąraše dominuoja neaiškūs terminai, pavyzdžiui, „šalutiniai mėsos produktai”. Pirmenybę teikite gyvūninės kilmės baltymams, atitinkantiems jūsų katės mėsėdišką prigimtį.
  • Nors katėms reikalingi baltymai, joms taip pat reikia angliavandenių energijai gauti. Tačiau kai kuriuose kačių ėdaluose yra per daug angliavandenių, kuriuos sudaro užpildai, pavyzdžiui, soja ir kukurūzai. Tai gali sukelti nutukimą ir diabetą. Rinkitės subalansuotus ėdalus su kokybiškais angliavandeniais, pavyzdžiui, saldžiosiomis bulvėmis ar žirniais.

Suprasti maistinių medžiagų procentinę dalį taip pat labai svarbu

Maistingumo analizės skyriuje pateikiama informacija apie maistinių medžiagų, tokių kaip baltymai ir riebalai, procentinę dalį. Kad katės sveikata būtų optimali, baltymų kiekis turi būti didelis. Kita vertus, riebalų kiekis padeda apsirūpinti energija. Vertindami šiuos procentinius kiekius, nepamirškite atsižvelgti į savo katės gyvenimo etapą ir aktyvumo lygį.

Pritaikykite maistą pagal katės poreikius

Kaip ir individualūs žmonių mitybos poreikiai, taip ir kačių poreikiai priklauso nuo amžiaus ir sveikatos būklės. Pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju, kad nustatytumėte, koks  kačių maistas tinka jūsų katei. Kačiukų, suaugusiųjų ir senjorų mitybos poreikiai skiriasi, o veterinarijos gydytojas gali patarti, kaip pasirinkti geriausią maistą.

Skaitymas tarp eilučių: Rinkodaros triukų atskleidimas

Kačių ėdalo etiketėse dažnai pateikiami akį traukiantys vaizdai ir viliojančios frazės. Tačiau neleiskite, kad rinkodaros taktika užgožtų jūsų nuomonę. Sutelkite dėmesį į faktus: sudedamųjų dalių sąrašą ir garantuotą analizę. Peržvelgę rinkodaros fasadą, priimsite sprendimus, kurie iš tiesų bus naudingi jūsų katės sveikatai. Iš savo pusės galime rekomenduoti internetinę parduotuvę Simba.lt, čia yra kokybiškas maistas ir geriausios gyvūnų prekės už kainos ir kokybės santykį.

Parašykite komentarą