Ortopediniai įtvarai – ką verta apie juos žinoti?

Susižeisti ar patirti įvairių kitų traumų tikriausiai nenorime nei vienas. Aišku, nors ir nenorime, bet jų negali išvengti nei vienas. Kartais įvairios traumos atsitinka dėl daromų neapgalvotų veiksmų, kitą kartą jos tiesiog įvyksta netikėtai. Kad ir kaip bebūtų, tačiau atsitikusias traumas reikia gydyti. Nors kiekviena gali būti gydoma skirtingai, tačiau vienas iš pačių dažniausių būdų, kuris yra pasirenkamas, tai yra ortopedinis įtvaras. Ką apie jį reikia žinoti daugiau, norime plačiau papasakoti šiame straipsnyje.

Kada reikia nešioti ortopedinius įtvarus?

Patys nuspręsti, kada ortopediniai įtvarai jums bus reikalingi tikrai negalite. Dažniausiai jie paskiriami tada, kai yra patiriama tam tikra trauma, kurią įvairiomis mankštomis ar pratimais negalima pataisyti. Ortopediniai įtvarai gali būti nešiojami įvairiose kūno vietose ir tam tikrais atvejais tai gali būti ne itin patogu, tačiau sveikata yra kur kas svarbiau, todėl ir su tokiu įtvaru reikės susitaikyti.

Kada jie reikalingi?

Kaip ir minėjome kiek anksčiau, tokie įtvarai reikalingi tada, kai jau yra padaroma pakankamai didelė žala, kurios įprastomis priemonėmis ne taip ir lengva ištaisyti. Tad jeigu ortopedas jums suteikia tarsi galimybę ortopedinį įtvarą rinktis arba ne, jį rekomenduojama pasirinkti, nes galėsite kur kas lengviau pagyti, nors tuo laikotarpiu bus nelabai kaip ir patogu, nes tam tikri judesiai gali būti varžomi ir ne visi darbai atliekami tinkamai.

Kiek laiko reikės nešioti ortopedinį įtvarą?

Tai labai individualus klausimas ir į jį vienareikšmiškai atsakyti yra pakankamai sunku. Kadangi kiekvienas labai retu atveju gali patirti lygiai tokią pat traumą, tai ir tokio įtvaro paskyrimas gali būti labai skirtingas. Galbūt vieniems jį reikės nešioti vos keletą mėnesių, nes trauma nebuvo itin didelė, o kitiems gali prireikti ir pusės metų, kad visi traumos padariniai būtų pataisomi. Dar ką svarbu paminėti ir žinoti kiekvienam yra tai, kad ortopedinis įtvaras problemos ne visada gali sutvarkyti iki galo, jis tik gali pagreitinti visą procesą, nes pats gijimas gali būti kur kas greitesnis, nes tam tikra kūno dalis nebus judinama, tad ir sugyti viskam bus kur kas lengviau. Tad gali papildomai reikėti ir papildomų procedūrų. Jeigu ortopedas jas rekomenduoja, visada naudokitės patarimais, nes jie žino geriausiai, kaip galima jums padėti, kad apie ortopedinę traumą galėtumėte pamiršti. Dar labai svarbu paminėti ir tai, kad po ortopedinio įtvaro gali reikėti ir reabilitacinio laikotarpio.

Parašykite komentarą