Kiekvienam iš mūsų patinka išleisti tai ką uždirbome, sutaupėme ar gavome, bet ne kiekvienas pasiryžęs uždirbti daugiau arba būtent mažiau išleisti, dėl saugesnės ateities ar būsimų didelių pirkimų ateityje. Uždirbti papildomai gali bet kas, studentai, būsimos mamos ar močiutės, tam tiesiog tereikia bazinių žinių.
Metai iš metų gyvuoja populiariausi papildomo uždarbio būdai, keičiasi tiek pačių žmonių samprata, tiek atliekamų darbų įkainiai. Dirbant papildomai ne paslaptis, kad asmeninį biudžetą galima padidinti pora šimtų eurų per mėnesį. Susikurti papildomą darbą reikia kantrybės, laiko ir gebėjimo komunikuoti su būsimais klientais.
1. Laisvai samdomas darbuotojas (freelancer)
Populiariausias būdas parduoti savo sukauptas ar išmoktas žinias kitiems. Tarp „freelanciarių“ populiaru parduoti paslaugas tokias, kaip SEO, grafikos dizaino, programavimo, todėl tuo naudojasi universitetų studentai, mokytojai ar kiti savo profesijų specialistai. Norite pamėginti? Jums tereikia pradėti reklamuotis skelbimų portaluose, facebook arba rekomendacijų principu ir pradėti uždirbti pirmuosius papildomus pinigus.
2. Tinklaraščio rašymas
Turite gebėjimą aiškiai ir įdomiai dėstyti mintis raštu? Vertėtų pamastyti apie asmeninį tinklaraštį (angl. blog) ar gerai išmanote kažkurią sritį, tokiu būdu vertėtų sukurti nišinę svetainę, kurioje galite rašyti tai ką išmanote ir taip dalintis mintimis. Keista, bet žmonės ieško ir skaito būtent tai kas jiems įdomu, o papildomas uždarbis gali būti tas, kad tinklaraštis padės lavinti rašymo įgūdžius, bet ir galite uždirbti iš talpinamos reklamos ar užsakomųjų straipsnių rašymo.
3. Internetinė prekyba
Turbūt daugiausiai dėmesio sulaukusi uždarbio galimybė, o ne retai iš papildomo uždarbio tai gali tampti verslu. Tačiau, internetinė prekyba reikalauja daug daugiau laiko, idėjos ar produkto ir pradinių investicijų į produktus ar marketingą. Šiuo metu daug kas išbando „dropshipping“ – tai nauja internetinės prekybos idėja, kurios pagalba nereikalinga turėti sandėlio, o prekes nupirktas per jūsų el. parduotuvę jas išsiunčia tiekėjas už jus. Prekiauti šiuo būdu daug investicijų nereikia turėti, bet verta investuoti daug laiko atsirinkti gerą produktą ir jį tinkamai paruošti pardavimams.
4. Tekstų rašymas (angl. copywriter)
Tai kaip ir tinklaraščio rašymui reikia gerų rašymo sugebėjimų, tinkamai išdėstyti mintis ir aprašyti bet kokią paslaugą, prekę ar naujieną. Tekstų kūrėjų ir rašytojų pagrindinė užduotis yra kruopščiai aprašyti tam tikrą prekę, paslaugą ar naujieną, išlaikyti taisyklingą, kruopšią rašyseną. Gerų tekstų rašytojų įkainiai svyruoja nuo 10 eur iki 50 eur ir daugiau už tekstą. Kainos priklauso nuo teksto apimties ir jo būdo.
5. Uždarbis iš daiktų nuomos
Aplink mus supa daug daiktų, kurie palengvina mūsų kasdienį gyvenimą, tačiau ne retai vieni ar kiti daiktai atrodo reikalingi kartą per mėnesį ar pusmetį, o kai kurių daiktų kainos tampa didelės įsigyti, todėl papildomo uždarbio galimybė yra gauti pinigų už išnuomotą daiktą. Tarkim jūsų namie dulkėja langų valymo robotas už jo nuoma galite gauti nuo 10 eurų per parą. Pradėti nuomoti daiktus nereikia tiek daug kaip atrodo, tam puikiai tinka lietuvių sukurta platforma – dalinuosi.lt.
6. Gyvūnų auklė
Taip, perskaitėte teisingai ir taip, tai tikrai gera papildomo uždarbio galimybė. Vienas iš pažįstamų susilaužęs koją negalėjo išvesti savo šuns ir vienoj iš facebook grupių rado skelbimą, kad jauna mergina gali išvesti į lauką augintinius ir jiems skirti po 30 minučių. Mergina teigė, kad ne visi linkę mokėti už tai, bet per savaitę papildomai ji uždirba nuo 50 iki 100 eurų. Tiesa, kad 3 kartus išvesti jūsų šunį už jus į lauką gali jums kainuoti nuo 15 eurų.
Būdų kaip papildomai užsidirbti yra daugybė, tereikia galvoti ir netingėti, o tam, kad uždirbti pinigai neštų dar pasyvias pajamas, internete galite rasti daugybę informacijos apie investavimą nes juk teigiama, kad pinigai daro pinigus. Tikimės, kad atrasite ar išmėginsite kažkurį iš šių būdų ir jums pavyks iš to padaryti ne tik papildomą uždarbį, bet galbūt ir nuolatinį pajamų šaltinį.