Pajamų deklaravimas 2023: viskas, ką reikia žinoti

Metai nebus baigti, kol tinkamai nesusitvarkysite pajamų deklaravimo niuansų. O juos tvarkyti reikia už praėjusius metus, einamaisiais, nuo kovo mėnesio iki dažniausiai gegužės 2 dienos. VMI kiekvienais metais patikslina – kada baigiasi deklaravimas, tad tereikia sekti informaciją spaudoje.

Jeigu Jums pajamų deklaravimas iki šiol atrodo „tamsus miškas“ – skaitykite straipsnį. Jame aptarsime pačius svarbiausius aspektus. Tokiu atveju pajamų deklaravimas 2023 jums bus paprastas kaip du kart du.

Kada deklaruoti pajamas?

Pajamų deklaravimas dažniausiai pradedamas nuo kovo 1 dienos, tačiau apskritai galima ir anksčiau. Visgi, patogiau, kai duomenys yra pilnai sukelti, o VMI juos dažniausiai į sistemą sutalpina iki kovo mėnesio. Palaukus – deklaruoti yra kur kas paprasčiau ir tai trunka mažiau laiko.

Asmenys, kurie yra vaiko priežiūros atostogose – gali deklaruoti anksčiau. O tie, kurie dirba savarankiškai – tikrai turėtų palaukti bent jau iki balandžio mėnesio, kai įmonės sukels savo duomenis. Visa tai supaprastins procesą.

Terminai: iki kada reikia baigti deklaravimo darbus?

Šiais metais (2024) pateikti pajamų deklaracijas bei sumokėti mokesčius asmenys privalo iki gegužės 2 d. Dažniausiai kiekvienais metais data yra gana panaši, tik varijuoja pagal darbo dienas, dažniausiai paskutinė diena yra kurios nors savaitės pirmadienis.

Asmenys, kurie turi deklaruoti

Asmenys, kurie turi deklaruoti pajamas, yra nurodyti VMI puslapyje. Ten rasite tokį sąrašą.

  • Asmenys gavę su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų.
  • Asmenys privalantys deklaruoti pajamas pagal Lietuvos Respublikos gyventojų turto nurodymo įstatymą. Tai nėra daroma automatiškai.
  • Gyventojai, vykdę individualią veiklą pagal pažymą ar turėję verslo liudijimus.
  • Gavę pajamų už parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn turtą.
  • Gavę kitokių pajamų, dėl kurių atsiranda prievolė pildyti pajamų deklaraciją.
  • Pageidaujantys susigrąžinti pajamų mokestį.
  • Privalantys perskaičiuoti pajamų mokestį.
  • Galutinai iš Lietuvos išvykę gyventojai.

Jeigu nesate tikras, ar Jums reikia deklaruoti pajamas – tokiu atveju geriausia yra susisiekti su VMI, kurios darbuotojai atsakys į klausimus, padės suprasti – ar deklaravimas svarbus Jūsų atveju ir jeigu nežinote kaip tai padaryti, žinoma, paaiškins.

Deklaruoti pajamas geriausia yra prisijungus prie MANO VMI sistemą.

Pajamų deklaravimas dirbantiems su individualios veiklos pažyma

Asmenims, kurie dirba su individualios veiklos pažyma deklaruoti pajamas yra būtina. Kaip jau minėjome – geriausia yra palaukti iki balandžio vidurio, kadangi tikėtina, kad per tą laiką juridiniai asmenys bus pateikia duomenys. Baigus deklaraciją nepamirškite sumokėti mokesčių VMI ir Sodrai.

Sąskaita123 taip pat jau veikia ir Latvijoje su prekiniu ženklu Rēķini 123, o pasaulyje su Invoice 123.

Parašykite komentarą