Pirmieji kačių metai: veterinarijos vaistinė Kaune pataria, ką reikia žinoti ir kuo pasirūpinti

Kuomet yra įsigyjamas bet koks gyvūnas, nuo pat pirmos minutės jam reikalinga visokeriopa priežiūra, todėl kiekvienas atsakingas šeimininkas turi pasirūpinti pačiais įvairiausiais dalykais. Pirmieji gyvūno metai yra pakankamai svarbūs, nes tinkamai juo pasirūpinus kur kas didesnė tikimybė, kad vėliau bus galima susidurti su kur kas mažesnėmis problemomis ir kitais dalykais, kurie susiję su sveikata. Todėl šiame straipsnyje ir norime kiek daugiau papasakoti apie kates, tai yra kokios priemonės, procedūros ir kiti panašūs dalykai reikalingi pirmaisiais metais, kad šeimininkams būtų kur kas paprasčiau susigaudyti ir žinotų, kuo verta pasirūpinti.

Pasirūpinti vidaus ir išorės parazitais

Tiek vidaus, tiek išorės parazitus pasigauti yra labai paprasta, todėl reikia dėti kaip įmanoma daugiau pastangų, kad jų galima būtų išvengti kaip įmanoma labiau. Aišku, tokios katės, kurios gyvena vien tik namuose ir neturi jokio sąsajo su lauku, išvengti parazitų yra kiek lengviau, tačiau šeimininkai visiškai neturi numoti ranka į šią problemą. Tad per pirmuosius katės metus būtina duoti tinkamus vaistus, kad jų neatsirastų. Aišku, tokie vaistai ženkliai sumažina tikimybę, kad jų neatsirastų, tačiau vis tiek negalime visiškai garantuoti, kad jų nebus, todėl gyvūną vis tiek reikia stebėti. O tos katės, kurios bus vedamos į lauką, toks procesas pirmaisiais metais yra privalomas.

Tinkamai subalansuoti maistą

Kiekvienam gyvūnui labai svarbu tinkama mityba dėl pačių įvairiausių priežasčių, todėl prie to pratinti reikia jau nuo pat pirmų metų, nes:

  • Mažesnė tikimybė susidurti su svorio problemomis. Tai ypač aktualu katėms, nes jei jos gyvena vien tik namuose, automatiškai kur kas mažiau juda, todėl ir svoris gali augti kur kas greičiau.
  • Galima išvengti tam tikrų ligų. Nors atrodytų keista, tačiau mityba gali turėti tam tikros įtakos ligoms. Tad subalansuotas maistas gali padėti tai suvaldyti.

Tai yra tik keli pavyzdžiai, ką gali duoti tinkama kačių mityba. Aišku, reikia nepamiršti ir to, kad visada reikia vartoti tik tinkamą maistą, kurį gali parduoti veterinarijos vaistinė Kaune.

Išsiaiškinti dėl alergijų

Jeigu katė turi tam tikras alergijas, tai kuo greičiau veterinarijos klinika jas atras, tuo katei ir šeimininkui bus geriau nes:

  • bus galima paprasčiau išvengti alergizuojančių produktų;
  • reikės išleisti mažesnes sumas vaistams;
  • nereikės taip dažnai vesti pas veterinarus, kad katė būtų gydoma.

Parašykite komentarą