Pagrindinių vitaminų vaidmuo jūsų organizme

Vitaminai yra labai svarbūs, kad organizmas būtų sveikas ir optimaliai funkcionuotų. Skirtingi vitaminai atlieka unikalius vaidmenis organizme: padeda virškinti, reguliuoja hormonus ir apsaugo nuo ligų. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius vitaminus ir jų vaidmenį organizme, taip pat panagrinėsime, kokiuose maisto produktuose jų yra.

Pagrindiniai vitaminai yra šie

  • Vitaminas A svarbus regėjimui, kaulų augimui, reprodukcijai, sveikoms odos ląstelėms ir imuninei sistemai stiprinti. Vitamino A yra gyvūninės kilmės maisto produktuose, pavyzdžiui, kiaušiniuose, pieno produktuose, žuvų taukuose ir kepenyse, taip pat augalinės kilmės šaltiniuose, pavyzdžiui, tamsiai žaliuose lapuose (špinatuose), morkose, moliūguose, saldžiosiose bulvėse ir kantalupose.
  • Vitaminas B yra aštuonių vandenyje tirpių vitaminų grupė, padedanti organizmui maistą paversti energija. Jie taip pat padeda išlaikyti sveikas kraujo ląsteles ir formuoja DNR. Vitamino B yra įvairiuose maisto produktuose, pavyzdžiui, žuvyje (tunas), paukštienoje (vištiena), mėsoje (jautiena), pieno produktuose, kiaušiniuose , ankštinėse daržovėse , riešutuose, žaliose lapinėse daržovėse (kopūstai), vaisiuose (citrusiniai vaisiai).
  • Vitaminas C padeda išlaikyti kolageną, kuris yra svarbi jungiamojo audinio dalis, laikanti mūsų organus kartu. Vitamino C yra apelsinuose ir apelsinų sultyse, braškėse ir braškių sultyse, kiviuose ir (arba) kivių sultyse.
  • Vitaminas D padeda įsisavinti kalcį, kad būtų geresnė kaulų sveikata; vitaminas E apsaugo raudonuosius kraujo kūnelius nuo laisvųjų radikalų daromos žalos ląstelėms ir palaiko stiprią imuninę sistemą.Jo daugiausia yra riebioje žuvyje, pavyzdžiui, lašišoje arba tunuose, o vitamino E – augaliniuose aliejuose, pavyzdžiui, saulėgrąžų aliejuje arba alyvuogių aliejuje.

Ką daryti, jeigu nemėgstu kai kurių maisto produktų?

Rinkitės maisto papildus kaip alternatyvą gauti reikiamų vitaminų. Papildai paprastai yra tablečių arba skysčio pavidalo, juose yra koncentruoti svarbiausių vitaminų ir mineralų kiekiai. Prieš pradėdami vartoti bet kokį papildą pasitarkite su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog jis jums tinka.

Rinkitės tik aukštos kokybės produktus – tokius kaip Neolife vitaminai iš UAB „Vitaminas Tau”. Neolife prekės ženklas žinomas visame pasaulyje dėl aukštos kokybės ir plataus vitaminų bei mineralų pasirinkimo. Visi „Neolife” produktai gaminami modernioje gamykloje, griežtai laikantis pramonės standartų. Tad galite būti tikri, jog gausite aukščiausios kokybės produktus už gerą kainos ir kokybės santykį.

Svarbu prisiminti, kad maisto papildai niekada neturėtų pakeisti subalansuotos mitybos. Norint palaikyti gerą savijautą taip pat nepamirškite ir kitų svarbių faktorių kaip sportas, miegas bei vengti streso.

Parašykite komentarą