Norint kurti savo verslą, prieš jį atsidarant reikia padaryti nemažai žingsnių, kurie yra privalomi. Vienas pirmųjų yra tas, kad reikia išsirinkti formą, pagal kurią bus dirbama. O tų formų yra tikrai nemažai, pradedant nuo individualios veiklos ir baigiant uždarąją akcine bendrove. Taip pat vienas iš pasirinkimų gali būti mažoji bendrija. Tad šiame straipsnyje ir norime papasakoti kiek daugiau apie jos steigimą ir kitus svarbius dalykus, kurie susiję su tokia verslo forma.
Mažosios bendrijos privalumai
Steigiant mažąją bendriją reikia žinoti, kad galima gauti štai šiuos privalumus:
- Tokiam verslui kurti nereikia įstatinio kapitalo, tad jeigu neturite santaupų, tai nėra problema.
- Tokiame versle nėra būtina, kad dirbtų samdomi darbuotojai, tad ir įmonė nėra įpareigota mokėti atlyginimus. Joje gali dirbti vien tik nariai, kurie lėšas gali išsimokėti, tada, kai įmonėje yra pinigų.
- Jeigu turite nemažai nuosavo turto, tuomet mb steigimas gali būti didelis privalumas, nes jūs nerizikuojate jo prarasti, nes jis neturi būti užstatomas ar kitaip įkeičiamas, jeigu mažosios bendrijos veikla nenusiseka.
- Mokesčiai yra žymiai mažesni lyginant su kitomis verslo formomis.
Ką dar verta žinoti apie mažąją bendriją?
Kad mažosios bendrijos steigimas vyktų sklandžiai ir ateityje kiltų mažiau problemų, turite žinoti ir štai šiuos kelis svarbius dalykus:
- Reikia turėti buhalterį, nes tokio verslo apskaita yra pakankami sudėtinga, todėl minimalių žinių tikrai nepakaks.
- Šiek tiek sudėtingesni klausimai, jeigu bus kalbama apie likvidumą. Jeigu mb bus lyginama su individualia veikla, tai pastarąjį kur kas lengviau išregistruoti ir įregistruoti.
Mokesčiai, su kuriais bus susiduriama
Turint bet kokį nuosavą verslą ar įmonę, vienas iš pagrindinių dalykų, kuris yra privalomas, tai mokėti mokesčius. Nors tai kiekvienam nėra pats maloniausias dalykas, tačiau jie yra reikalingi. Tikriausiai negalėtume atrasti nei vienos veiklos, kuri būtų neapmokestinama tam tikrais mokesčiais, todėl apie juos reikia žinoti pakankamai nemažai. Tad turint mažąją bendriją reikia žinoti, kad teks susimokėti pelno mokestį, pridėtinės vertės mokestį, nekilnojamąjį turto mokestį (aišku, mažoji bendrija turi turėti nekilnojamojo turto, kad toks mokestis būtų taikomas), taip pat reikia mokėti ir sodros mokesčius. Nors pačių mokesčių atrodo pakankamai nemažai, tačiau ne visada sumos yra labai didelės, kiekvienas atvejis yra individualus, tad ir sumos gali būti skirtingos.