Rinkoje atsiranda vis daugiau kontracepcijos metodų, todėl visada galite pasirinkti sau patogų. Pastaruoju metu populiarėja naujos rūšies prezervatyvai – moteriški.
Kaip vadinami moteriški prezervatyvai? Juos galima rasti tokiais pavadinimais kaip vidiniai prezervatyvai, femidomai (panašūs į prezervatyvus) arba populiarus prekės ženklas FC2.
Moteriškas prezervatyvas yra vienas iš alternatyvių kontracepcijos būdų. Kaip ir vyriškas, jis atlieka barjerinę funkciją, tačiau moteriškas prezervatyvas yra ne ant varpos, o moters viduje. Pažiūrėkime, kaip tai veikia, kam skirtas moteriškas prezervatyvas ir koks jis geras.
Kas yra moteriškas prezervatyvas?
Taigi, kaip atrodo moteriškas prezervatyvas? Ši kontraceptinė priemonė yra permatomas elastinis maišelis su dviem žiedais abiejuose galuose. Vienas žiedas įkišamas giliai į makštį, o antrasis lieka lauke, iš dalies uždengdamas vulvą. Taip moters makštyje susidaro tunelis. Šie prezervatyvai dažniausiai gaminami iš latekso arba poliuretano ir yra apie 8 cm ilgio, dengia sieneles ir neleidžia spermatozoidui bei makšties liestis, taip apsaugodami tiek nuo lytiniu keliu plintančių ligų, tiek nuo nepageidaujamo nėštumo.
Kaip ir kodėl atsirado moteriški prezervatyvai?
Kam reikalingas moteriškas prezervatyvas, iš principo suprantama – kaip ir vyriškas prezervatyvas, jis naudojamas apsisaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų ir nepageidaujamo nėštumo. Jei dėl kokių nors priežasčių nesate tikri, kad partneris naudosis prezervatyvu, arba tiesiog norite kontroliuoti situaciją, galite pasirūpinti savimi ir pasinaudoti šia priemone.
Femidomos nėra pastarųjų metų išradimas, pirmą kartą jos buvo išleistos parduoti 1993 metais JAV, tačiau populiarumo nesulaukė. O šį kontracepcijos metodą jie sugalvojo dar anksčiau, devintajame dešimtmetyje, siekdami apsaugoti moteris besivystančiose šalyse. JT net nemokamai dalijo moteriškus prezervatyvus trečiojo pasaulio šalyse, tačiau tokių lėšų naudojimas taip ir nebuvo plačiai paplitęs. Faktas yra tas, kad pirmosios veislės (FC1), pagamintos iš poliuretano, buvo labai nepatogios ir netgi skleisdavo nemalonius garsus sekso metu.
2009 m. pasirodė nauja versija FC2, kurios gamybai buvo naudojamas sintetinis kaučiukas – nitrilas. Taip pat laikui bėgant lentynose atsirado moteriški prezervatyvai iš silikono, atsiliepimai apie juos daug palankesni nei apie poliuretano veisles.
Moteriško prezervatyvo privalumai ir trūkumai
Ko gero, femidom privalumai akivaizdūs: moteris pati pasirenka kontracepcijos rūšį, jai nereikia įsitikinti, ar partneris apsisaugojo, ar ne, jos apsauga – tik jos rankose. Vienas iš pliusų yra ir tai, kad įsimylėjėliams nereikia nutraukti glamonių prieš užsidedant moterišką prezervatyvą – moteris gali jį įsidėti iš anksto.
Sekso su moterišku prezervatyvu trūkumų, deja, daug.
Kai kurios moterys prisipažįsta, kad šį prezervatyvą tenka kištis ilgai ir tai daryti nėra labai patogu. O kaip „žygiuojančiomis“ sąlygomis įsidėti moterišką prezervatyvą, jei aistra apėmė toli nuo namų? Procesas nėra labai estetiškas.
Kai kurios femidomos turi specifinį kvapą. Moteriškiems prezervatyvams skirtų temų forumuose merginos dalijasi savo įspūdžiais apie šį skonį. Deja, su FC2 negalima naudoti papildomo tepimo, nes tokiu atveju yra rizika, kad prezervatyvas tiesiog išslys iš makšties. Moteriškų prezervatyvų kaina didesnė nei vyriškų.
Galiausiai, įsigyti moteriškų prezervatyvų gali būti sunku: produktas nėra populiarus ir parduodamas ne kiekvienoje vaistinėje.
Šaltinis: prezervatyvai.net