Kaip tinkamai pasirinkti dažus savo namams?

Namų dažymas gali sukelti daugybę klausimų ir galvos skausmų. Visų pirma, norint pasirinkti tinkamus dažus, reikia atsižvelgti į daugelį faktorių, pradedant namo architektūra ir interjero stiliumi ir baigiant asmens poreikiais. Šiame straipsnyje mes suteiksime jums naudingų rekomendacijų, kaip tinkamai pasirinkti dažus savo namams.

Dalykai kuriuos turime suprasti

Pirma ir svarbiausia, atsižvelkite į tai, kad spalvų paletė turi atitikti namo architektūrą ir interjero stilių. Moderniose namų konstrukcijose dažniausiai naudojamos neutralios ir minimalistinės spalvos, tuo tarpu tradiciniuose namuose galite rasti gausybę spalvų derinių. Taip pat svarbu atsižvelgti į šviesos ir šeimininkų poreikius.

Taip pat reikia suprasti, kad kai kurie spalvų deriniai gali ne vien tik nesiderinti, bet ir sukelti nepatogumo jausmą. Geriau vengti derinti šiltus bei šaltus atspalvius – šilto atspalvio sienos ir šaltų spalvų baldai gali sukelti susierzinimą. Taigi, būtina atidžiai apgalvoti ir planuoti savo namų interjerą. Pavyzdžiui jei tame pačiame kambaryje sumaišysite šiltas ir šaltas spalvas, tai atrodys chaotiškai ir nemaloniai. Šiltos spalvos yra geriau tinka jaukesnėje aplinkoje, o šaltesnės spalvos gali būti naudojamos moderniam ar minimalistiniam stiliui pabrėžti.

Spalvų psichologija? Kas tai?

Būtinai atkreipti dėmesį į spalvų psichologiją ir savo asmeninius poreikius. Kai kurios spalvos gali turėti psichologinį poveikį, paveikti nuotaiką, pagerinti koncentraciją arba atsipalaiduoti. Pavyzdžiui, mėlyna spalva paprastai siejama su ramybe ir taika. Taip pat žinoma, kad ši spalva padeda susikaupti. Raudona spalva siejama su jauduliu, energija ir aistra. Didelėmis dozėmis jos taip pat gali priversti žmones jaustis nepatogiai.

Rinkitės kokybiškus gaminius

Svarbu atkreipti dėmesį į dažų kokybę bei į naudojamas medžiagas. Pigūs dažai, gali būti ne tik blogos kokybės, bet ir sukelti blogų kvapų ar kitokius neigiamus efektus. Geriausia investuoti į kokybiškus dažus, kadangi jie turės ilgesnį gyvavimo laiką. Norintiems sutaupyti – dažus galite pirkti internetu dažų parduotuvėje dazai24.eu už mažesnę kainą. Taip pat šis tinklapis siūlo dideles nuolaidas ir specialius pasiūlymus savo gaminiams.

Nepamirškite kartu užsisakyti ir pagalbinių priemonių su dažais, pavyzdžiui, voleliai, teptukai ar kitos medžiagos. Tai padės jums iš karto pradėti dažyti ir įsitikinti, kad darbas bus atliktas tinkamai.

Galiausiai įsitikinkite, kad profesionalus dažytojas ar dizaineris jums tinkamai patars, kad jūsų namai atrodytų tobulai ir sukurtų atmosferą, kurios siekiate.

 

Parašykite komentarą