KAIP PIGIAI IR EFEKTINGAI ŠILDYTI DIDELES PATALPAS?

https://www.pexels.com/photo/firewood-burning-in-fireplace-1724228/

Nėra lengva tinkamai apšildyti patalpas, kuriose nėra įrengto centrinio šildymo. Labai daug priklauso nuo esamų patalpų paskirties ir ploto, ar tai paprastas kambarys, garažas, sandėlis, daržinė ar didžiulis angaras. Be to, daug lemia ir patalpos aukštis. Kuo aukštesnės, tuo blogiau, nes pagal fizikos dėsnius šiluma yra linkusi kilti iš apačios aukštyn. Kadangi šildytuvai yra kelių rūšių, tai įmanoma kiekvienu atveju pasirinkti tokį, kuris išpildys pirkėjo lūkesčius.

Kaip šilumą skleidžia infraraudonųjų spindulių šildytuvai?

Infraraudonieji spinduliai dažnai yra sutinkami gamtoje. Juos skleidžia ir jais šildo ne tik saulė, bet ir ugnies liepsna. Tačiau šaltuoju metu saulė menkai šildo, o norėdamas sušilti prie laužo, turi būti kuo arčiau jo. Visai kas kita – elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai.

Jie naudoja labai mažai elektros energijos, o jų patalpoje skleidžiamos šilumos negali išsklaidyti ir pašalinti net skersvėjai. Be to, šios rūšies šildymo prietaisai yra visiškai saugūs sveikos aplinkos išsaugojimo atžvilgiu. Tad jie pelnytai yra laikomi labai praktiškais ir leidžiančiais sutaupyti šilumai skirtus finansinius išteklius.

Kokiu principu veikia konvekciniai šildytuvai?

Kai patalpa šildoma konvekciniu šildytuvu, oras tam tikromis kryptimis cirkuliuoja aplink šildymo elementą ir tokiu būdu apšildo esamą patalpą. Šios rūšies šildytuvas paima šaltą orą iš apačios ir pašildęs jį paskleidžia viršun. Tokie šildytuvai veikia labai tyliai. Kadangi jie yra plokšti, juos galima tvirtinti prie sienos arba pastatyti šildomos patalpos viduryje.

Kuo yra naudingi dujiniai šildytuvai?

Dujiniai šildytuvai savo išore yra panašūs į pastatomas krosneles. Įrenginio viduje yra įstatytas nedidelis propano-butano dujų balionas, iš jo į krosnelės degiklį paduodamos dujos, kurios ir šildo kaitinimo elementą. Tiesa, tokie šildytuvai eikvoja patalpoje esančias deguonies atsargas, todėl joje reikalinga gerai veikianti ventiliacija.

Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Dujiniams šildytuvams nėra reikalingas elektros tiekimo šaltinis, todėl juos galima naudoti net pačiose atokiausiose, net ir labai nutolusiuose nuo elektros linijų pastatuose. Jei jums yra reikalingas patikimas dujinis šildytuvas, jo ieškokite internetinėje parduotuvėje: https://renginiopartneris.lt/lt/71-dujiniai-sildytuvai.

Parašykite komentarą