Kaip išsirinkti tinkamas padangas motociklui?

Tinkamų padangų pasirinkimas motociklui yra labai svarbus saugiam ir maloniam važiavimui. Tad, tinkamos padangos pagal motociklą yra saugiausias ir geriausias spendimas. Padangos yra vienintelis motociklo ir kelio sąlyčio taškas, todėl būtina parinkti tinkamas atsižvelgiant į įvairius veiksnius.

Pirma, svarbu atsižvelgti į jūsų turimo motociklo tipą. Skirtingiems motociklams keliami skirtingi padangų reikalavimai. Pavyzdžiui, sportiniams dviračiams reikalingos padangos, užtikrinančios puikų sukibimą ir sukibimą važiuojant dideliu greičiu. Kita vertus, kreiseriams reikalingos padangos, užtikrinančios stabilumą ir patogų važiavimą. Dviejų sporto šakų motociklams reikalingos padangos, galinčios atlaikyti tiek kelyje, tiek bekelėje. Konkrečių savo motociklo poreikių supratimas yra pirmas žingsnis renkantis tinkamas padangas.

Be to, turėtumėte apsvarstyti važiavimo tipą, kuriuo pirmiausia užsiimate. Jei daugiausia važinėjate greitkeliais ir mėgaujatės tolimomis turistinėmis padangomis, tai būtų geriausias pasirinkimas. Šios padangos sukurtos taip, kad užtikrintų stabilumą, ilgaamžiškumą ir patogų važiavimą. Kita vertus, jei dažnai važinėjate bekelėje, padangos su agresyviais protektoriais ir šoninių sienelių sutvirtinimas būtų tinkamesnis norint užtikrinti reikiamą sukibimą ir apsauga nuo akmenų ir kitų kliūčių. Nustačius, kokio tipo motociklą turite ir kokiu būdu važinėjate, svarbu atsižvelgti į konkrečias padangų, kurias svarstote, ypatybes. Protektoriaus raštas yra viena iš pagrindinių savybių, į kurią reikia atkreipti dėmesį. Skirtingi protektoriaus raštai skirti skirtingiems reljefo tipams.

Pavyzdžiui, padanga su agresyvesniu protektoriaus raštu, pavyzdžiui, giliais grioveliais ir dideliais tarpais tarp protektorių idealiai tinka važiuoti bekele. Šio tipo padangos užtikrins geresnį sukibimą su puriais paviršiais, tokiais kaip purvas, purvas ir žvyras. Kita vertus, padangos su lygesniu, seklesniu protektoriaus raštu geriau tinka važiavimui greitkeliu, nes užtikrina geresnį stabilumą ir sukibimą su asfaltuotu keliu.

Be protektoriaus rašto, dar vienas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra padangos mišinys. Junginys nurodo padangos konstrukcijoje naudojamos medžiagos. Minkštesnis mišinys užtikrina geresnį sukibimą ir sukibimą, ypač šlapiomis sąlygomis, tačiau jis greičiau susidėvi. Kita vertus, kietesnis mišinys tarnauja ilgiau, tačiau gali nesuteikti tokio paties sukibimo lygio. Svarbu rasti pusiausvyrą tarp sukibimo ir ilgaamžiškumo, atitinkantį jūsų važiavimo stilių ir įprastas sąlygas. Kitas veiksnys renkantis motociklų padangas yra dydis.

Parašykite komentarą