Kaip išsirinkti pašarus gyvūliams?

pašarai ūkio gyvūnams

Kad ūkiniai gyvūnai nesusirgtų, jie turi būti pilnai šeriami, įtraukiant visus reikiamus vitaminus, makro ir mikroelementus. Ne visada įmanoma patiems apskaičiuoti teisingą baltymų ir riebalų dozę, todėl geriau įsigyti pašarų ūkio gyvūnams, kuriuose visi vitaminai yra surinkti reikiamu kiekiu.

Prieš perkant maistą, būtina susipažinti su maisto rūšimi

  • Žalias pašaras. Tai daugiausia įvairios pievų žolės, kurios yra geras masalas gyvūnams. Žalias maistas laikomas labai naudingu, jis praturtina organizmą naudingais baltymais, amino rūgštimis.
  • Šiurkščiavilnių. Šio tipo pašarai apima šieną, taip pat šiaudus. Būtent šie pašarai užima didelę dalį ūkio gyvūnų racione. Tokių pašarų maistinė vertė labai priklauso nuo augalų rinkinio.
  • Sultingi pašarai susideda iš įvairių moliūgų, tarp kurių yra bulvės, moliūgai, arbūzai, morkos ir kitos daržovės. Vienas šio maisto trūkumas yra sandėliavimo sunkumas.
  • Koncentruoti pašarai susideda iš javų, sėlenų, kombinuotųjų pašarų. Grūdiniai pašarai kartu su soja yra optimalūs ir subalansuoti. Koncentratų kiekis pašaruose priklausys nuo pieno gamybos lygio.
  • Mineraliniai papildai užtikrina visišką visų makro ir mikroelementų suvartojimą.

Neatsitiktinai pašaruose turi būti šie komponentai:

  • baltymai, šios medžiagos yra pagrindinė ląstelių sandaros medžiaga, užtikrinanti normalią gyvūnų veiklą;
  • angliavandeniai, kurie teigiamai veikia DNR susidarymą ir yra atsakingi už imunitetą;
  • riebalai, pagrindinis energijos šaltinis;
  • fermentai.

Kombinuoti pašarai susideda iš visų šių komponentų ir užtikrina visavertę mitybą. Maisto ūkio gyvūnams galite įsigyti įvairiose internetinėse parduotuvėse.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis maistą?

Dėl to, kad yra daug įvairių parduotuvių, gali būti sunku nuspręsti, kur nusipirkti maisto. Visų pirma, sustabdykite pasirinkimą specializuotose internetinėse parduotuvėse. Kadangi parduotuvėje iš gamintojo galite lengvai įsigyti aukštos kokybės pašarų ūkio gyvūnams. Jums nereikės jaudintis dėl to, kad pašarai bus nekokybiški arba netiks jūsų gyvūnams. Kiekvienas gamintojas rūpinasi savo reputacija, todėl maistas dažniausiai būna puikios kokybės.

Taip pat verta pabrėžti, kad maistą verta pirkti iš patikimų gamintojų, jei tokį produktą renkatės pirmą kartą, tuomet geriau pasikonsultuoti su veterinaru ar parduotuvės specialistu, kuris gali patarti, kokį maistą geriau pirkti . Taigi, jei norite nusipirkti maisto ūkio gyvūnams žiemai, galite įsigyti kokybišką ir patikrintą produktą.

Kombinuoto pašaro ypatybės

Tokiame produkte tinkamu santykiu yra augalinių, gyvulinių, mineralinių ir sintetinių komponentų. Kombinuotieji pašarai gali visiškai arba iš dalies patenkinti gyvūno poreikius maistinėmis medžiagomis. Jį lengva naudoti, jis ilgai galioja ir skatina gyvūnų apetitą. Pašarų formulė sukurta konkrečiai rūšiai, veislei ir amžiui.

Preparatai prieš pradedantiesiems yra skirti kūdikiams, kurie vis dar maitinami. Tokiuose pašaruose ypač gausu aminorūgščių, mikroelementų ir virškinimo fermentų, kurie užtikrina lengvą produkto virškinimą, normalų skeleto ir organų sistemų formavimąsi.

Jauni gyvūnai, atjunkę nuo motinos, perkeliami į starterių mišinius. Šio tipo pašaruose yra daug baltymų ir angliavandenių, kad gyvūnai gerai priaugtų svorio ir gautų energijos. Starteriniai mišiniai skirti jau susiformavusiai virškinimo sistemai, todėl juose yra žymiai daugiau komponentų, tarp jų ir stambiųjų.

Baigiamieji pašarai duodami prieš skerdimą priaugantiems svorio ūkio gyvūnams. Juose gali vyrauti baltymai arba angliavandeniai, priklausomai nuo to, kokią mėsą veisėjas nori gauti: liesą ar riebią.

Laktacijos pašarai pagerina pieno maistinę vertę, apsaugo nuo pieninių gyvulių išsekimo ir pailgina jų produktyvumo laikotarpį. Sustiprinta motinos mityba jauniklių maitinimo metu teigiamai veikia palikuonių sveikatą. Didėja išgyvenamumo procentas, taigi ir gyvulininkystės pelningumas.

Gamintojams skirti pašarų mišiniai skatina spermos gamybą ir gerina jos kokybę. Juose gausu baltymų ir angliavandenių, todėl padidėja gyvūnų aktyvumas.

Dietiniai pašarai į racioną įtraukiami ligos laikotarpiu. Juose yra padidintas pašarų rūgščių, pre- ir probiotikų kiekis, fermentai, padedantys nusilpusiam organizmui lengviau virškinti maistą ir greičiau atsigauti.

Kas turėtų būti įtraukta į gyvūnų pašarus?

Visoms rūšims ir veislėms reikalingas tam tikras maistinių medžiagų rinkinys, nors jų šaltiniai ir procentai skiriasi:

Baltymai yra ląstelių statybinė medžiaga ir vaidina pagrindinį vaidmenį medžiagų apykaitos procesuose. Jie apima baltymus ir amidus (tarpinius lengvai virškinamus produktus). Su baltymais organizmas gauna 10 nepakeičiamų aminorūgščių, kurių neįmanoma susintetinti arba jų pasigaminti nepakankamai. Gyvūnams ypač reikia:

  • lizine,
  • metioninas,
  • triptofanas,
  • treonino.

Nepakeičiamų amino rūgščių trūkumas maiste lemia medžiagų apykaitos sulėtėjimą, hormoninius sutrikimus, imuniteto ir reprodukcinės funkcijos sumažėjimą.

Angliavandeniai ir riebalai

Angliavandeniai yra pagrindiniai žemės ūkio gyvūnų mitybos komponentai, turintys įtakos DNR ir RNR sintezei ir dalyvaujantys imuniteto formavimusi. Jie patenka į kūną tokia forma:

  1. krakmolas,
  2. cukrų
  3. pluošto.

Angliavandeniai yra atsakingi už maistinių medžiagų kaupimąsi ląstelėse ir ATP susidarymą. Nuo jų kiekio priklauso energijos lygis ir virškinimo sistemos veikla. Gyvūnams, ypač atrajotojams, didelę reikšmę turi ląsteliena, kuri palaiko normalų skrandžio rūgštingumą ir skatina žarnyno motoriką.

Riebalai yra energijos ir maistinių medžiagų atsargų šaltinis. Jie būtini gyvūnams normaliai ląstelių medžiagų apykaitai. Nesotieji riebalai teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, sotieji – raumenų masės ir riebalų rinkinį, taip pat jų skonį.

Mažais kiekiais mineralai yra visų ląstelių dalis. Trūkstant jų, slopinami medžiagų apykaitos procesai, pablogėja bendra gyvūnų būklė. Makroelementai apima:

  1. kalcis yra kaulinio audinio medžiaga;
  2. fosforas yra lipidų ir angliavandenių apykaitos elementas;
  3. natris reguliuoja osmosinį slėgį;
  4. chloras skatina virškinimą;
  5. kalis yra būtinas stabiliai širdies veiklai ir gyvūno augimui;
  6. magnis yra plaučių audinio komponentas;
  7. siera reikalinga normaliam vilnos, plunksnų, kanopų ir ragų augimui.

Mikroelementai yra fermentų ir hormonų sudedamosios dalys ir savo sudėtyje turi didelę įtaką medžiagų apykaitos procesams. Svarbiausi iš jų yra geležis, varis, kobaltas, jodas, selenas.

Šaltinis: dimedium.lt

Parašykite komentarą