Kaip išsirinkti ortodontą?

ortodontas Vilniuje

Pirmasis gydytojo ortodonto profesionalumo kriterijus – kaip jis skelbia gydymo sąlygas. Labai profesionalus ortodontas Vilniuje, turintis didelę patirtį per pirmąją konsultaciją, retai skiria labai trumpus ortodontinio gydymo terminus, pavyzdžiui, 1 metus. Jis visada kalba apie realius terminus, pavyzdžiui, kad visas procesas gali užtrukti 2 metus.

Gydymo plano aptarimas

Prieš nustatant diagnozę, pacientui niekada iš karto nepateikiamas gydymo planas, ortodontas, remdamasis panašiais klinikiniais atvejais iš savo praktikos, gali pasakyti apytiksliai, kas bus. Visiškai normalu, jei ortodontas per pirmąją konsultaciją ne viską iki galo ir smulkiai pasako, dažniausiai gydytojai pirmose konsultacijose nekalba apie veiksmus, kurių nepatvirtino diagnostika. Pavyzdžiui, apie būtinybę ištraukti dantis.

Visapusiškas ortodontinio gydymo įvertinimas

Jeigu pacientas gydytojui ortodontui pasako apie vieną nelygų dantį, tai profesionalas niekada nesudarys tik vieno danties gydymo plano, o kompleksiškai pasakos apie situaciją ir kitas galimas problemas. Daugelis jų pacientui gali būti neakivaizdūs – pavyzdžiui, sukandimo ar dantenų problemos.

Šiuolaikiniai ortodontai tik už integruotą požiūrį ir bendradarbiavimą su susijusiais specialistais (terapeutais, ortopedais ir kt.). Odontologija jau pasiekė tą lygį, kai svarbu „padaryti“ ne tik tiesius dantis, bet ir užtikrinti burnos ertmės sveikatą ir grožį. Geras gydytojas savo pacientui visada pirmiausia pasiūlys ne tik estetiką kelerius metus, bet sveiką ir gražią šypseną ilgus metus. Sutikti ar nepriimti tokiam požiūriui – kiekvieno paciento asmeninis pasirinkimas.

Šiuolaikinių technologijų naudojimas

Geras ortodontas turi išmanyti įvairias kronšteinų sistemų technikas, atsižvelgti ne tik į buitinio išsilavinimo ir dėstytojų teikiamą informaciją. Šiuolaikinis ortodontas – gydytojas, kuris, be kita ko, studijuoja pas užsienio dėstytojus, nuolat užsiima savęs tobulinimu, lanko seminarus, mokymus. Jei kalbėtume apie technologijas ortodontijoje, tai aukštesnio lygio ortodontas būtinai turi analizuoti 3D vaizdus (CBCT), gerai išmanyti TRG analizę ir daryti tai tik skaitmenine forma – skaičiuoti TRG ne ant atsekimo popieriaus, kaip buvo. padaryta anksčiau, bet specialia programa .

O pageidautina naudoti šiuolaikines skaitmenines ortodontines technologijas ir individualius breketus. Jei ortodontas naudoja individualizuotą Insignia sistemą, tai greičiausiai tai yra progresyvus ortodontas. Tokių gydytojo pageidavimų nereikėtų painioti su įprastu polinkiu į įtaisus – tai visiškai kas kita. Ortodontai naudoja Insignia skaitmeninę technologiją, kad sumažintų gydymo laiką. Ne tik todėl, kad tai madingi breketai ir prekės ženklas, bet todėl, kad tai yra visiškai kitoks paciento gydymo lygis ir sąlygos.

Kas labai svarbu renkantis ortodontą?Jei pacientas užduoda klausimus, tai patyręs ortodontas niekada neišvengia atsakymo, o visada į juos atsako. Jie ne visada gali būti specifiniai jūsų atveju, tačiau svarbu, kad jis aiškiai atsakytų į klausimus ir bendrai paaiškintų ortodontinio gydymo procesą.

Kaip kitaip suprasti didelę ortodonto patirtį?

Koks yra teisingas testo klausimas norint išbandyti ortodontą? Pažiūrėkite į jo užbaigtus klinikinius breketų ir lygintuvų gydymo atvejus. Būtinai paprašykite pademonstruoti atvejį su panašia diagnoze ir idealiu atveju ant tų pačių breketų – vestibiuliarinių ar liežuvinių, savaime užsirišančių ar ligatūrinių, metalinių ar estetinių safyro/keraminių – tų, kuriuos pasirinkote. Jei ortodontas negali parodyti tikrojo užbaigto atvejo, o tiesiog pasako, kad tokį gydymą breketais jau atliko, tai greičiausiai jis yra pradedantysis ortodontijoje.

Žinoma, bet kuris gydytojas turi didelį pacientų srautą ir iš to jis galės rasti 10 normaliai išgydytų pacientų iš 1000, sukurdamas klaidingą nuomonę apie save, kad gali būti garantuotas, kad gydys gerai. Bet jei šis klausimas sukėlė gydytojo dvejonių, tai nėra labai geras ženklas.

Kokio amžiaus ortodontai tampa profesionalais?

Jei manote, kad vyresnis nei 40 metų gydytojas ortodontas yra labai patyręs, būkime atviri, tai visiškai nežinoma. Šiuolaikinėje ortodontijoje amžius nebeteikiamas reikšmės, nes šiuolaikinė ortodontija yra tūkstantmečio kartos arba šiek tiek vyresnės – nuo ​​25 iki 40 metų – ortodontija.

Taip yra dėl to, kad ankstesnis ugdymas vyko skirtingu metu informacijos stokos sąlygomis ir ne visi buvo pasirengę nuolat tobulinti savo žinias. Dabar ortodontija paremta moksliniais duomenimis, daug daugiau informacijos, daugiau privačių švietimų ir seminarų, kur retai lankosi vyresni nei vidutinio amžiaus gydytojai, o jaunesni gydytojai jau įpratę reguliariai mokytis, jiems svarbu pasistengti ir žinoti. naujausias technologijas.

Kiek variantų ar planų ortodontiniam gydymui (su breketais) siūlo gydytojas?

Pirmosios konsultacijos metu be diagnostinių duomenų gydytojas ortodontas niekada nepasiūlo daugiau nei dviejų gydymo planų. Kitus variantus jis gali pasiūlyti tik atlikęs visą diagnozę. Pavyzdžiui, parinktys su pašalinimu arba be jo. Gydytojas juos iki galo neaprašo, kad iš anksto nepažadėtų pacientui rezultato, kuris gali būti nepritaikomas konkrečiam klinikiniam atvejui.

Ar gydytojas ortodontas turi kategorišką nuomonę?

Vienareikšmiška nuomonė yra pakankamai gera. Gydytojas prisiima 100% atsakomybę už paciento ortodontinį gydymą ir visiškai pasitiki diagnoze bei gydymo planu. Visiško pasitikėjimo ir supratimo su ortodontu atveju galite atsipalaiduoti ir tiesiog pasitikėti gydytoju. Tačiau įsitikinkite, kad išsamiai aptarėte visus proceso aspektus ir planuojamą rezultatą, kad vėliau gydymo kurso metu jums nebūtų staigmenų.

Kaip ir kokiomis frazėmis galima nustatyti gydytojo profesionalumą bendravimo procese?

Konfidencialumo klinikoje gydytojo ortodonto profesionalumo kriterijus, be kita ko, yra gebėjimas kalbėti su pacientu paciento kalba. Kompetentingas ir patyręs ortodontas yra ne tas, kuris kalba tik žodžiais, parodydamas savo sąmoningumą, o tas, kuris gali suprasti, kokia yra paciento problema, ir prieinama kalba aiškiai bei išsamiai pasakyti pacientui apie tai, kas su juo vyksta.

Kaip pacientas gali teisingai pasakyti gydytojui ortodontui savo pageidavimus dėl breketų ar dantų estetikos, kad gydytojas juos teisingai įvertintų ir suprastų?

Patyręs ortodontas pats identifikuoja paciento poreikius, teisingai užduoda pagrindinius klausimus, nes dažniausiai pacientai paaiškina savo prašymus, apsiribodami fraze „Aš turiu kreivus dantis“. Pats gydytojas ortodontas konsultacijos metu turėtų atkreipti dėmesį į visus aspektus ir užduoti patikslinančius klausimus.

Pavyzdžiui, jei pacientas sako, kad jo „du auga netolygiai“, tada geras ortodontas paaiškins, kad yra ir vidurio linijos poslinkis, ir išsiaiškins, ar tai netrukdo pacientui. Atsižvelgdamas į atsakymą, gydytojas ortodontas priima sprendimą: jei problema nekritiška ir lokali, be paciento aukštų estetikos reikalavimų, tuomet gydytojas gali tik pasiūlyti ją išspręsti ir neprimes kompleksinio bei ilgo gydymo plano. Dėl to pacientas gauna pagrįstą ir subalansuotą pasiūlymą tiek savo, tiek medicininiu požiūriu.

Šaltinis: dentes.lt

Parašykite komentarą