Kaip įsirengti apsaugos sistemą namuose?

Savęs ir savo šeimos saugumas yra viena iš svarbiausių vertybių kiekvieno žmogaus gyvenime. Šio poreikio kaina neturi reikšmės, nes galiausiai kalbama apie artimiausius žmones. Montavimo rinka siūlo daugybę sprendimų, skirtų padėti mums jaustis saugiai savo namuose. Kaip sukurti sistemą, pritaikytą mūsų poreikiams? Štai keletas patarimų.

Apsaugos sistemos tipai

Kad veiktų klasikinė signalizacija namuose reikia nutiesti kabelius, kurie yra prijungti prie signalizacijos pulto. Tokia apsaugos sistema yra labai efektyvi ir tuo pačiu gana žema kaina. Žinoma, didžiausias jos trūkumas, kad reikia paskirstyti laidus, todėl verta apie tai pagalvoti namo statybos etape.

Kitas tipas yra įsilaužimo ir užpuolimo signalizacijos sistema. Sistema aprūpinta jutikliais, kurių užduotis yra signalizuoti apie judėjimą namuose ir aplink jį. Kai aptinkamas judesys, signalizacija skleis garso ir šviesos signalą. Šiuolaikinėse sistemose papildomai sumontuotas stiklo dūžio jutiklis ir bandymas sugadinti duris.

Belaidė signalizacija pasižymi klasikiniu veikimu. Tačiau svarbiausias skirtumas yra tas, kad jam nereikia tiesti kabelio. Atskiri apsaugos sistemos elementai yra sujungti vienas su kitu radijo ryšiu ir maitinami baterijomis. Dėl to jo surinkimas yra labai paprastas ir greitas. Kai kuriems kyla abejonių dėl sistemos veikimo dėl signalo trukdžių galimybės, tačiau šiuolaikiniai įrenginiai pasižymi dideliu efektyvumu ir patikimumu.

Namo signalizacijos pasirinkimas

Kiekvienos signalizacijos sistemos širdis yra valdymo pultas su klaviatūromis. Tai įrenginys, prie kurio prijungti visi jutikliai. Valdymo blokas apdoroja gautą informaciją ir generuoja pavojaus signalus garso ir šviesos pavidalu bei siunčia SMS pranešimus nurodytais telefono numeriais.

Pastato viduje sumontuota judesio daviklių sistema, kuri praneš centrinei įstaigai apie patalpoje atsiradusį įsibrovėlį. Infraraudonųjų spindulių PIR detektoriai dažniausiai naudojami namų signalizacijos sistemose. Jų pranašumas yra tas, kad jie gali atskirti žmogų nuo naminio gyvūno. Jūsų augintinis galės laisvai judėti namuose ir nesukels klaidingų pavojaus signalų. Geras sprendimas yra naudoti dvigubus jutiklius, kurie naudoja du aptikimo būdus. Kurdami signalizaciją individualiam namui, atsižvelkite į kitas grėsmes. Dūmų, dujų ir potvynių detektoriai yra labai pagrįstas signalizacijos papildymas.

Kiekviena signalizacija turi būti parenkama individualiai pagal pastatą ir jo gyventojų poreikius. Signalizacijos sistemos projektavimas turėtų būti pavestas specialistui.

Parašykite komentarą