Kaip atsikratyti senos buitinės technikos?

Buitinė technika yra neatsiejama nuo mūsų kasdienybės. Ji palengvina mums buities darbus, todėl galime turėti daugiau laiko sau. Tačiau dažno iš mūsų namuose yra ne tik pačių naujausių ir išmanių technikos prietaisų, bet ir jau nebenaudojamos, senos buitinės technikos, kuri užima vietą mūsų namuose. Daugelis žmonių vis dar nežino kaip teisingai reikia atsikratyti nebenaudojamais prietaisais, todėl laiko juos netinkamose vietose: lauke, sandėliukuose, garažuose. Tačiau įranti buitinė technika kenkia mūsų sveikatai bei aplinkai, todėl mes privalome ja tinkamai pasirūpinti.

Keletas sprendimų, ką daryti su sena buitine technika:

  • Apžiūrėkite savo namus, garažus, sandėliukus, ar kitas patalpas, kuriose galimai laikote senus prietaisus ar nebenaudojamą buitinę techniką. Prieš jais atsikratant, visų pirma įsitikinkite ar šie daiktai tikrai nebeveikia, galbūt jie gali būti pataisyti ir vis dar puikiai veikti.
  • Sena, bet vis dar veikianti buitinę technika, gali praversti kitiems žmonėms. Galbūt tai galėtų būti jūsų artimieji, draugai, kolegos. Taip pat tokius daiktus galite paaukoti labdaros organizacijoms, sunkiau besiverčiančioms šeimos.
  • Kai kurios parduotuvės priima seną, naudotą buitinę techniką tuomet, kai nusprendžiate ją atsinaujinti į naują. Todėl jeigu nusprendėte atsinaujinti, pasidomėkite kurios parduotuvės gali suteikti tokio tipo paslaugą.
  • Kai kurie buitinės technikos gamintojai, vykdo programas, kurių tikslas yra prisiimti atsakomybę už savo gamintų įrenginių atliekas. Susisiekite su gamintoju, galbūt jis galės priimti jūsų nebenaudojamą buitinę techniką, kurią galės perdirbti.
  • Lietuvoje veikia keletas organizacijų, kurios seną ar tiesiog nereikalingą buitinę techniką gali paimti iš jūsų namų visiškai nemokamai. Buitinės technikos išvežimas dar niekada nebuvo toks paprastas ir lengvas. Jums tereikės susitarti dėl patogaus laiko ir organizacija, atvykusi į jūsų namus, saugiai išsiveš nenaudojamą prietaisą ir tinkamai juo pasirūpins. Svarbu, jog tokio tipo įmonę pasirinktumėte atsakingai, prieš tai įsitikinę, jog įmonė savo veiklą vykdo sąžiningai.

Visiškai nebepataisoma, sena buitinė technika yra specifinė atliekų rūšis, kuria turi būti tinkamai pasirūpinta. Į atliekų rūšiavimą žiūrėkite itin atsakingai, nes tik nuo mūsų visų pastangų priklausys kiek mes galėsime prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

 

Parašykite komentarą