Naudoto automobilio pirkimas – puikus būdas sutaupyti pinigų. Tačiau jei neturite patirties perkant naudotą transporto priemonę, yra tikimybė, kad galite nusipirkti nekokybišką, savo kainos nevertą automobilį. Yra daug veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti, kad naudotas automobilis tarnautų ilgai ir už jį nepermokėtumėte.
Kruopščiai apžiūrėkite automobilį
Pradėkite nuo preliminaraus jūsų poreikius ir biudžetą atitinkančių automobilių paieškos. Išsirinkę modelį modelį susipažinkite su dažniausiai pasitaikančiomis problemomis, galimomis techninės priežiūros išlaidomis ir t.t. Tam gali padėti diskusijų forumai ar Facebook grupės.
VIN patikra
Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos turėtumėte atlikti išsirinkę ne tik automobilio modelį, bet ir konkretų automobilį yra jo VIN patikra. Tai – savotiška automobilio istorija, jo CV. VIN patikros ataskaitose pateikiama informacija apie buvusius eismo įvykius, ridą, buvusius savininkus, technines problemas ir pan. Ši ataskaita gali atskleisti galimas problemas, kurių nepamini ar kurias pamiršta paminėti dabartinis savininkas.
Išorės ir vidaus apžiūra
Kruopščiai apžiūrėkite automobilį iš vidaus ir išorės. Ieškokite įlenkimų, pažeidimų, rūdžių ar neseniai atliktų remonto darbų, kurie gali slėpti didesnes problemas. Patikrinkite padangų būklę, kėbulą, žibintus, variklio veikimą. Viduje apžiūrėkite salono būklę, patikrinkite visas elektronines sistemas ir įsitikinkite, kad oro kondicionavimo ir šildymo sistemos veikia tinkamai.
Mechaninė apžiūra
Nors kai kurias problemas galima nustatyti vizualiai, kitos gali būti paslėptos automobilio mechanikoje. Net jei nesate ekspertas, patikrinkite, ar nėra akivaizdžių mechaninių problemų, pavyzdžiui, skysčių nuotėkio, garsų važiuojant ar dūmų. Dar geriau, jei automobilį patikrintų patikimas mechanikas. Tai gali atskleisti galimas problemas, pavyzdžiui, variklio problemas, prastą techninę priežiūrą arba automobilio komponentų nusidėvėjimą.
Bandomasis važiavimas
Įsigyjant naudotą automobilį labai svarbu atlikti bandomąjį važiavimą. Jis suteikia galimybę pamatyti ar automobilis neturi kitų, prieš tai nepastebėtų problemų, įvertinti, kaip veikia jo variklis, ar patogu jį vairuoti. Vairuodami įsiklausykite, ar nesigirdi keistų garsų, patikrinkite, kaip reaguoja stabdžiai.
Kainos įvertinimas
Įvertinkite, ar už pasirinktą automobilį prašoma kaina yra teisinga. Norėdami nustatyti automobilio rinkos vertę pagal jo markę, modelį, metus, ridą ir būklę, galite naudotis skelbimų svetainėmis arba pasikonsultuoti su automobilių supirkėjais, kurie užsiima senų ar naudotų automobilių supirkimu išmano rinką.
Patikrinkite dokumentus
Įsitikinkite, kad visi dokumentai tvarkingi. Tam tikslui paprašykite automobilio savininko, kad jums suteiktų SDK numerį, kurį galite panaudoti Regitros sistemoje.
Neskubėkite
Venkite skubotai priimti sprendimą. Skirkite laiko automobilio įvertinimui ir pasiūlymų paieškai rinkoje.
Pirkite iš patikimo pardavėjo
Galiausiai atsižvelkite į tai, iš ko naudotą transporto priemonę perkate. Naudotų automobilių prekybos salonai dažnai siūlo daugiau garantijų ir patikimumą, tačiau perkant automobilį iš jų, turėsite pakloti didesnę sumą. Tuo tarpu privatūs pardavėjai gali pasiūlyti geresnes kainas, tačiau rizika yra didesnė. Žinoma, visada galite automobilius pirkti ir iš automobilių supirkėjo, tačiau jei tai nėra įmonė ar kitas juridinis asmuo, susiduriate su tomis pačiomis rizikomis, kaip ir perkant automobilį iš bet kurio kito privataus pardavėjo. Kad ir kur nuspręstumėte pirkti, pasidomėkite pardavėjo reputacija.
Tai – pagrindiniai patarimai, kurie leis įsigyti naudotą automobilį, kuris tikrai atitiks savo kainos ir kokybės santykį.