Kol žmonija egzistuoja, tiek ji kovoja (daugiausia su savo gražiąja puse) su nepageidaujamais plaukais. Ir tik atsiradus plaukų šalinimui lazeriu, šis procesas tapo efektyvus, saugus ir praktiškai neskausmingas. Plaukų šalinimui buvo sukurti keli lazerių tipai:
- rubinas
- diodas
- aleksandritas
- neodimio
Rubino lazeriai buvo patys pirmieji, kurie dabar praktiškai nenaudojami.
Diodinis lazeris
Labiausiai paplitęs. Remiantis statistika, 80% Lietuvos klinikų ir salonų jį naudoja plaukų šalinimui. Jis yra kompaktiškas (kai kurie modeliai puikiai tinka ant naktinio staliuko), nereikalauja eksploatacinių medžiagų. Jis turi didžiulį pranašumą prieš kitus lazerius: mažą aparato kainą. Tiesa, čia ir baigiasi visi jo privalumai. Patogumui pažvelkime į jį, palyginti su aleksandrito modeliu.
Tiek diodinio, tiek aleksandritinio lazerio veikimo principas yra tas pats: spindulį selektyviai sugeria specialus pigmentas – melaninas, esantis plauko svogūnėlyje ir plauko stiebe, ir juos sunaikina. Tačiau čia yra vienas svarbus niuansas: būtina užkirsti kelią odos įkaitimui, kitaip gali atsirasti nudegimas ir pigmentacijos pažeidimas. Jei impulso trukmė yra didesnė nei 35 ms, tada šiluminė energija išsisklaido aplinkinėje odoje. Todėl mums reikia galingo impulso (galinčio sunaikinti lemputę) per labai trumpą laiką (kad oda neįkaistų).
Lazerio privalumai
„Pažangiausio“ diodinio lazerio didžiausia galia yra 500 vatų. Tai jo lubos, aukščiau jis „nešoks“. Palyginimui: kietojo kūno aleksandritinio lazerio didžiausia galia yra 2000 W. „Diodų“ kūrėjams buvo tik vienas būdas: jie turėjo padidinti pulso trukmę, kad užtektų energijos sunaikinti folikulą. Ilga pulso trukmė, kaip jau žinome, sukelia odos perkaitimą su visomis iš to sekančiomis nemaloniomis pasekmėmis. Būtent dėl ilgo pulso epiliavimas diodiniu lazeriu, net ir naudojant anestetinius purškiklius, yra gana skausmingas.
Bet tai dar ne viskas. Bangos ilgio diodinis lazeris-810 nm, aleksandritas-755 nm. Egzistuoja taisyklė: kuo ilgesnis bangos ilgis, tuo daugiau energijos sugeria aplinkiniai audiniai ir atitinkamai mažiau jos sugeria melaninas. Tai reiškia, kad net ir sumažinus pulso trukmę, „diodas“ vis tiek didžiąją dalį energijos išleidžia odai šildyti.
Dabar palyginkime šių dviejų sistemų veikimą paciento požiūriu. „Diodo“ galia tokia maža, kad negali iš karto sunaikinti plaukų. Todėl, kaip pacientas atėjo su plaukais, taip ir išėjo su jais. Plaukai pradės slinkti kažkur po savaitės ar dviejų. Epiliuojant aleksandrito sistema plaukai akimirksniu „perdega“, tačiau oda beveik neįkaista dėl trumpo pulso. Sutikite, sumokėjus tam tikrą sumą už procedūrą žmogui maloniau iš karto matyti lygią odą.
Kitas svarbus dalykas: šviesos taško skersmuo. Moderniausiam „diodui” jis yra 9 mm. „Aleksandrito“ taško plotas yra ne didesnis kaip 18 mm, t. y. 1 impulsui galite apdoroti 2 kartus didesnį plotą. Tai reiškia, kad procedūra užtruks 2 kartus trumpiau.
Kaip veikia Laser Sapphire® LS 1200? Ir kuo jis ypatingas?
Tai bene veiksmingiausias ir moderniausias diodinis lazeris Europoje, kurio pagalba yra atliekamas ilgalaikis plaukelių šalinimas įvairiose kūno vietose.
Šis lazeris Sapphire LS1200 atitinka naujausius techninius standartus: 1200 W galia ir 2 maitinimo šaltiniai išskiria SAPPHIRE iš kitų plaukų šalinimo įrenginių.
Iki 15 Hz impulsų dažnis ir jų trukmė, siekianti vos 15–400 milisekundžių, padeda išgauti net iki 50 milijonų impulsų. Šios technologijos leidžia išgauti itin sparčias impulsų sekas, užtikrinančias greitą ir efektyvią procedūros eigą.
Aleksandrito lazeris
Šiandien jis pripažintas efektyviausiu ir saugiausiu plaukų šalinimo lazeriu. Pašalina plaukus akimirksniu, beveik neskausmingai. Net po 1 seanso plaukų augimo greitis žymiai sumažėja. Po procedūrų kurso poveikis išlieka daugelį metų.
Neodimio lazeris
Tai nėra aleksandrito konkurentas, o jį papildo. Sukuria 1064 nm spindulį. Jį daugiausia pasisavina raudonasis kraujo pigmentas – hemoglobinas, sukeldamas plauką maitinančių kapiliarų „sulipimą“. Kadangi spindulį melaninas sugeria silpnai, epiliuoti galima net ir ant įdegusios odos. Be to, jis veiksmingai gydo „kraujagyslių tinklus“ ir kai kuriuos gerybinius navikus.
Išvada
Tik atsiradus diodiniams lazeriams, plaukų šalinimo procesas tapo ne tik neskausmingas ir efektyvus, bet netgi malonus. Platformos, kuriose derinami aleksandrito ir neodimio lazeriai, leidžia ilgam atsikratyti nepageidaujamų plaukų.
Šaltinis: depiliacijoscentras.lt