Dezinfekcijos priemonių svarba mūsų sveikatai

Valymas ir dezinfekavimas apima fizinių ar cheminių procesų naudojimą, siekiant sumažinti, pašalinti, inaktyvuoti arba sunaikinti patogeninius mikroorganizmus. Dezinfekcijos  procedūros yra labai svarbios kontroliuojant mikroorganizmų plitimą ar perdavimą tarp gyvūnų, tarp vietovių arba žmonėms. Mikroorganizmų plitimo ar perdavimo galimybė gali atsirasti dėl tiesioginio ar netiesioginio įrangos, įrenginių, transporto priemonių, žmonių užteršimo ir gyvūnų ar gyvūninių produktų judėjimo.

Kiekviena sveikatos priežiūros įstaiga turi turėti rašytinius protokolus, kuriais vadovautųsi įprastas bendras valymas ir užtikrintų, kad visos aplinkos sritys būtų reguliariai valomos pagal patenkinamus standartus. Valymą atliekantys darbuotojai turėtų laikytis sutartų protokolų ir turėti pakankamai išteklių bei įrangos, kad pasiektų reikiamą valymo standartą. Visada reikia laikytis  taisyklių, tarkim tokių kaip rankų dezinfekcija, o darbuotojai turi naudoti tinkamas asmenines apsaugos priemones, kad visada apsisaugotų.

Dezinfekcijos praktika yra svarbi siekiant sumažinti bet kokio viruso užkrėtimo galimybę ne sveikatos priežiūros įstaigose, pavyzdžiui, namuose, biure, mokyklose, sporto salėse, viešai prieinamuose pastatuose, tikėjimo bendruomenės centruose, turguose, transporto ir verslo vietose arba restoranuose. . Šiose su sveikatos priežiūra nesusijusiose nustatymuose turi būti identifikuojami paviršiai, kuriuose naudojami itin jautrūs paviršiai, pavyzdžiui, durų ir langų rankenos, virtuvės ir maisto ruošimo zonos, stalviršiai, vonios paviršiai, tualetai ir čiaupai, asmeniniai prietaisai su jutikliniu ekranu, asmeninių kompiuterių klaviatūros ir darbas. paviršiai.

Valymas šiltu vandeniu ir plovikliu yra procesas, kuris pašalina vizualinį nešvarumą ir užteršimą ir daugeliu atvejų yra veiksmingas tiek įrangai, tiek aplinkai nukenksminti. Dezinfekcija – tai procesas, kurio metu mikroorganizmų skaičius sumažinamas iki tokio lygio, kad jie nekeltų pavojaus pacientams ar klientams. Tai veiksminga tik tada, kai paviršiai ir įranga prieš tai buvo kruopščiai nuvalyti plovikliu ir vandeniu. Kietiems paviršiams valyti reikia naudoti šiltą vandenį ir ploviklį, po to dezinfekuoti 1000 ppm (0,1 %) chloro atpalaiduojančia priemone/hipochlorito tirpalu arba chloro dioksido tirpalu (atskiestu ir sąlyčio trukme, kaip nurodyta gamintojo instrukcijoje). Konkreti naudotina dezinfekavimo priemonė bus nurodyta vietinėje valymo/dezinfekcijos politikoje arba procedūroje. Hipochlorito arba chloro dioksido tirpalas sunaikins ir bakterijas, ir virusus, jei jis bus naudojamas pagal gamintojo instrukcijas. Hipochlorito tirpalai yra ėsdinantys, todėl proceso pabaigoje rekomenduojama tirpalą nuplauti šiltu vandeniu nuo komodų, čiužinių ir nerūdijančio plieno paviršių. Kai kurių chloro dioksido tirpalų nuplauti nereikia.

Parašykite komentarą