6 sveikatos gerinimo patarimai rudeniui

Lisa Fotios  iliustracija iš pexels.com

Ruduo yra tas metas, kai daugelis žmonių pradeda gyventi kur kas pasyviau, mažiau juda, prasčiau maitinasi arba valgo daugiau, nei reikia, kadangi… nuobodu. Natūralu, kad dėl netinkamo režimo – asmens fizinė bei psichologinė sveikata gali pablogėti. 

Ne veltui dažnas sako, kad ruduo yra liūdniausias metų laikas, kuris sukelia nostalgiškas nuotaikas. Tačiau taip būti neprivalo. Net ir tamsiuoju metų laiku galima jaustis puikiai, būti energingu, žvaliu, pozityviu. Tik reikia į savo kasdienybę įtraukti kelias paprastas taisykles, rutinas. Jas ir pateikiame žemiau.

  1. Maisto papildai.

Rudens metu dažniausiai mūsų organizmams pradeda trūkti įvairiausių mineralų, vitaminų. Tokiu atveju kasdienis Jūsų palydovas turėtų būti maisto papildai. Net ir vasaros metu vartoti juos reikia, kadangi retas šiuo metu maitinasi taip sveikai, kad organizmas gautų viską, ko reikia, kad būtų aprūpintas ir gražus. Tiek fizine, tiek psichologine prasme.

Sunku atsakyti, kurie maisto papildai rudens metu yra būtini. Bandykite geriau pažinti savo kūną ir tokiu atveju tinkamus papildus rasti nebus sunku. Dažniausiai daugeliui geriau jaustis padeda amino rūgštys, kolagenas, kuris yra būtinas pavargusiems sąnariams, galiausiai, visiems tikrai yra būtinos omega rūgštys. Jeigu vartojate mažai jūros gėrybių – tokiu atveju jos turėtų būti geriamos visus metus, tikrai ne tik rudenį.

  1. Gliukozės kiekio kraujyje stebėjimas.

Labai dažnai su niūriomis rudeniškomis dienomis ateina ir prasta savijauta, kuri tikrai ne visada gali būti suverčiama blogam orui. Svarbu, kad žmogus reguliariai stebėtų savo gliukozės kiekį kraujyje, kadangi jis gali padėti identifikuoti sveikatos problemą, kol ji dar yra labai ankstyvame lygyje. Norint, kad cukrinis diabetas nebūtų gyvenimo palydovas – reikia ir sveikai maitintis, ir tuo pačiu užsiimti tinkama fizine veikla, kuri dažniausiai ir yra įvardijama kaip sveikos gyvensenos šaltinis.

  1. Daugiau judėjimo.

Andres Ayrton  iliustracija iš pexels.com

Rudens metu daugelis žmonių pradeda gyventi kur kas pasyviau. Viena iš priežasčių yra blogas oras, tad buvimas lauke tampa kur kas retesnis, o judėti namuose – ne taip smagu. Taip pat dažniausiai po darbo valandų jau yra tamsu, tad tiesiog nebėra noro kur nors eiti ir ką nors veikti. Tai yra blogai. Juk per mažas fizinis aktyvumas daro neigiamą įtaką ne tik žmogaus kūnui, tačiau taip pat ir sielai. Optimalus receptas yra 10 000 žingsnių per dieną. Tai nėra daug, tačiau laikantis tokio režimo – Jūsų savijauta visomis prasmėmis, tomis niūriomis dienomis, gali būti kur kas geresnė.

  1. Kraujo spaudimo stebėjimas.

Taip pat reikia reguliariai sekti ir savo kraujo spaudimo rodiklius, kadangi jie gali labai daug parodyti. Aukštas kraujo spaudimas yra daugelio ligų padarinys, ypač tokių, kurios siejasi su širdimi arba kraujagyslėmis. Ne tik per didelis, tačiau taip pat ir per mažas – blogai. Svarbiausia, kad sureguliuoti tikrai galima, tačiau reikia kreiptis į medikus.

  1. Reaguokite į odos pokyčius.

Svarbu nepamiršti reaguoti ir į savo odos pokyčius, kurie lygiai taip pat gali parodyti daugelį ligų. Jeigu matote, kad ant kūno atsirado įvairūs pigmentai, kad pakito apgamai arba panašiai – geriausia yra patiems nesigydyti, tačiau kreiptis į medikus, kurie prieš diagnozę atlieka detalius tyrimus.

  1. Venkite streso.

Stresas yra vienas didžiausių šiuolaikinio žmogaus gyvenimo palydovų. Deja, labai bloginantis gyvenimo kokybę bei sveikatą. Jeigu gyventi be streso sunkiai įmanoma – tokiu atveju bent jau ieškokite Jums labiausiai priimtino poilsio būdo.

Parašykite komentarą